Już po Jury „Portretu”

wpis w: Bez kategorii | 0

Blisko 5 godzin trwały obrady Jury XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret”. W tym roku 81 autorów przysłało 466 prac. Członkowie Jury: Andrzej Biegowski, przewodniczący oraz Stanisław Pręgowski i Janusz Nowacki, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików przejrzeli kilkadziesiąt fotografii i wybrali te najlepsze.

W Trzcianeckim Domu Kultury już po raz 21 odbyły się obrady członków Jury Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret”. Tym razem członkowie Jury przyglądali się 466 portretom nadesłanym z całej Polski.

– Tegoroczna edycja „Portretu”, tego trzcianeckiego, ma tą jedną zaletę, że jest znaczna różnorodność prac. To dobrze świadczy o randze „Portretu”, że są ludzie, którzy idą w różnych kierunkach, poszukują, chcą przysłać prace jak najlepsze i to świadczy o tym ,ze konkurs cieszy się zainteresowaniem i ma swój niebagatelny poziom. Ważne jest też to ,ze w tym „Portrecie”, mimo że wystawa będzie zawierała dużą różnorodność, będzie też z dużą dozą warsztatowych zabiegów – podsumowuje Stanisław Pręgowski, członek Jury.

Oprócz Stanisława Pręgowskiego w komisji konkursowej zasiedli Janusz Nowacki oraz Andrzej Biegowski – przewodniczący Jury. Wszyscy trzej panowie są członkami Związku Polskich Artystów Fotografików. Andrzej Biegowski przyznaje, że obradowanie nad trzcianeckim „Portretem”, to spory wysiłek.

– Do końca nie było wiadomo, kto dostanie główną nagrodę. Tak jak tutaj rozmawialiśmy, nominowaliśmy z całej puli wybranej do wystawy najlepsze prace, później odbyła się dyskusja i w jej wyniku mamy nagrodzonych i wyróżnionych – podsumowuje Andrzej Biegowski , przewodniczący Jury.

W tegorocznej edycji cieszy fakt, że wśród wyróżnionych do wystawy oraz na podium znaleźli się podopieczni Henryka Króla, instruktora Trzcianeckiego Domu Kultury.

– Cieszę się bardzo, bo uważam, że to ogromny sukces. Mamy drugą nagrodę. Pan Tomasz Buszka, z naszego klubu fotograficznego działającego przy Trzcianeckim Domu Kultury dostał tę nagrodę w tak silnym składzie najlepszych fotografików z Polski. Uważam to za ogromny sukces – mówi z radością Henryk Król, komisarz konkursu, instruktor TDK.

Nagrodzone oraz wybrane do wystawy zdjęcia obejrzeć będzie można od 2 grudnia w galerii Trzcianeckiego Domu Kultury.

Galeria zdjęć z obrad Jury

Autor: Marek Joachimiak

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.