Znamy zwycięzców XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „PORTRET”

wpis w: Bez kategorii | 0

W dniu 14 października br. odbyły się obrady Jury XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „PORTRET” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance.

 

Jury w składzie: Sławomir Skrobała – ZPAF – Poznań – Przewodniczący Jury oraz Mateusz Kiszka – WBPiCAK – Poznań – Członek Jury, zapoznało się z 365 pracami nadesłanymi przez 47 autów. Po kilkugodzinnych obradach postanowiono do wystawy zakwalifikować 72 prace 27 autorów.

 

Zgodnie z regulaminem, Jury przyznało następujące nagrody:

  • I nagroda w wysokości 2000 zł – Akradiusz Alvein (Kraków) – za zestaw prac „Światy nierzeczywiste 3,4,6”,
  • II nagroda w wysokości 1400 zł – Jakub Jaroszewicz (Białystok) za racę „Dominika”,
  • III nagroda w wysokości 1000 zł – Adam Fleks (Gdańsk) za pracę „Femina I”.

Ponadto, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przyznała dodatkowe wyróżnienie Waldemarowi Sowińskiemu (Kraków) za pracę „Abstrakcja z dziewczynką”.

 

Przewodniczący Jury podsumował konkurs następująco: „Poziom prac nadesłanych na tegoroczny Trzcianecki Konkurs „Portret”, był reprezentatywny w warstwie artystycznej do poprzednich edycji. Jednak wśród nadesłanych prac znajdowało się wiele fotografii typu rodzinnego oraz tej stawiającej na egzotykę, która podobnie, jak fotografia dzieci i osób starszych zawsze dobrze się „sprzedaje”. Podczas obrad Jury wyłoniono dominującą grupę prac, które przeszły do ścisłego finału, prezentując różne formy stylistyczne i techniczne, spełniając jednak zakładany wysoki poziom artystyczny.

Konkurs „Portret” przez lata przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu artystycznego prac. Nie inaczej było i tym razem. Wielu jego laureatów zostało znanymi i uznanymi fotografikami. Jury sugeruje dalszy rozwój konkursu z uwzględnieniem współczesnych środków komunikacji oraz poszerzenie konkursu o wymiar międzynarodowy”.

 

Oficjalne wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „PORTRET” odbędzie się 3 grudnia br. o godz. 17:00 w galerii wystawienniczej Centrum Integracji Społecznej w Trzciance (Plac Pocztowy 25). 4 grudnia br. odbędą się dodatkowe prelekcje, o których poinformujemy niebawem.

 

Sponsorem konkursu jest Urząd Miejski Trzcianki.

 

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.